
64 400 ₴/т
Марка сталі: 20 (вітчизняні аналоги: сталь 15, сталь 25).
Клас: сталь конструкційна вуглецева звичайної якості.
Використання в промисловості:
20А: після нормалізації або без термообробки гаки кранів, муфти, вкладиші підшипників та інші деталі, що працюють при температурі від -40 до 450 °С під тиском, після ХТО - шестерні, черв'яки та інші деталі, до яких пред'являються вимоги високої поверхневої твердості при невисокій міцності серцевини;
20кп, 20пс: без термообробки або нормалізації - патрубки, штуцери, вилки, болти, фланці, корпуси апаратів та інші деталі з киплячої сталі, що працюють від -20 до 425 °С, після цементації та ціанування - деталі, від яких потрібна висока твердість поверхні і невисока міцність серцевини (осі, кріпильні деталі, пальці, зірочки).
Питома вага сталі 20: 7,85 г/см3
Твердість матеріалу: HB 10-1 = 163 МПа
Температура критичних точок: Ac1 = 735 , Ac3(Acm) = 850 , Ar3(Arcm) = 835 , Ar1 = 680
Температура кування, °С: початку 1280, кінця 750, охолодження на повітрі.
Оброблюваність різанням: в гарячекатаному стані при HB 126-131 і δB=450-490 МПа, Кυ тв. спл=1,7 і Кυ б.ст=1,6
Зварюваність матеріалу: без обмежень, крім деталей після хіміко-термічної обробки. Способи зварювання: РДС, АДС під флюсом і газовим захистом, КТС.
Флокеночутливість: не чутлива
Схильність до відпускної крихкості: не схильна
| Основні | |
|---|---|
| Виробник | Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча |
| Країна виробник | Україна |
| Вид за призначенням | Конструкційний |
| Вид за способом виготовлення | Гарячекатаний |
| Гарантійний термін | 12 міс |
| Довжина | 6000 мм |
| Матеріал листа | Сталь |
| Покриття | Без покриття |
| Стан виробу | Нове |
| Тип кромки | Про |
| Тип листа | Гладкий |
| Товщина | 80 мм |
| Ширина | 1500 мм |