
109 000 ₴/т
Сплав на основі заліза, що поєднує в собі вуглець та інші легуючі елементи, називається сталлю. Максимальний вміст вуглецю в вуглецевих і низьколегованих сталях – близько 2%, високолеговані мають до 2,5%. Низьколеговані та леговані сталі поділяють за 5% позначкою металевих легуючих елементів. Для боротьби з корозією сталеві сплави піддають спеціальному легуванню (хромом, нікелем, міддю, фосфором), ретельному та своєчасному фарбуванню, оцинкуванню, фосфатуванню.
Сталь 10хснд (хромокремненікелева з міддю) є конструкційною низьколегованою сталлю. Відсотковий вміст вуглецю в сплаві позначено цифрою 10 (від 0,10 до 0,12%), літерами позначено хімічні елементи в складі марки: Х - хром, С - кремній, Н - нікель, Д - мідь. Оскільки вміст хрому (Х), кремнію (С), нікелю (Н) і міді (Д) вкрай невеликий, цифри за літерою не ставляться.
Призначення: 10хснд використовується для виготовлення елементів зварних металоконструкцій і різних деталей з обмеженням маси, до яких пред'являються вимоги підвищеної міцності і корозійної стійкості і які працюють при температурі від -70 до +450ºС; зокрема, інженерних споруд, мостових конструкцій простого і північного виконання.
Сталевий лист марки 10хснд також потрібний для виробництва деталей невеликої ваги, здатних тривалий час працювати в умовах підвищених температур, вібрації, корозії, під тиском в посудинах при температурі від -40 до +400ºС: це деталі парових котлів, колекторних установок, газових турбін.
Ця сталь досить міцна, стійка до тиску. Межа міцності листового прокату цієї марки становить від 510 до 685 МПа. Її застосовують для виготовлення деталей трубопровідної арматури після гартування і відпуску; в якості основного шару при виготовленні гарячекатаних двошарових корозійно-стійких листів. Крім перерахованих вузькоспеціальних галузей, 10хснд застосовується у всіх сферах промисловості.
Випускається даний сплав у вигляді сталевих листів (тонких і товстих) основних ГОСТів: ГOCT 19281-2014, ГOCT 19903–74, ГОСТ 5521–93, ГOCT 6713–91, ГOCT 17066–94 та інші стандарти. Товщина продукції може варіюватися від 2 до 110 мм. Лист сталі цієї марки використовується для виготовлення кованих заготовок, поковок, фасонного і сортового прокату, а також для труб різного діаметру.
Хімічний склад марки 10хснд включає в себе:
Технологічні властивості 10хснд:
| Основні | |
|---|---|
| Виробник | Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча |
| Країна виробник | Україна |
| Вид за призначенням | Конструкційний |
| Вид за способом виготовлення | Гарячекатаний |
| Гарантійний термін | 12 міс |
| Довжина | 8000 мм |
| Матеріал листа | Сталь |
| Покриття | Без покриття |
| Стан виробу | Нове |
| Тип кромки | Про |
| Тип листа | Гладкий |
| Товщина | 12 мм |
| Ширина | 2000 мм |