
37 380 ₴/т
Дана марка сталі є найпоширенішим конструкційним матеріалом. Це обумовлено тим, що сталь 3, характеристики якої задовольняють більшості вимог до сталей такого типу, має невисоку, в порівнянні з іншими матеріалами, ціну.
Залежно від ступеня розкислення, сталь 3 поділяється на спокійну (позначається Ст3 або Ст3сп), напівспокійну (позначається Ст3пс) і киплячу (позначається Ст3кп). Відомо, що кисень у складі сталі значно впливає на її властивості, причому в гіршу сторону. Процес розкислення якраз і є процесом видалення зі складу зайвого кисню.
У розкисленні спокійної сталі застосовується марганець, кремній і алюміній; напівспокійної – марганець і алюміній; киплячої – тільки марганець.
Варто відзначити, що спокійна сталь 3 ГОСТ 380-2005 у своєму складі не має кисню і характеризується найбільш однорідною структурою, що дозволяє даному матеріалу бути пластичним і краще протистояти корозійним процесам. Саме тому вона отримала найбільше поширення.
На сьогоднішній день найчастіше дана марка сталі застосовується в якості матеріалу для виготовлення зварних несучих і ненесучих конструкцій. Сталь 3, ціна якої варіюється в залежності від видів профілю, може бути поставлена як: смуга, коло, квадрат і шестигранник.
Даний матеріал добре піддається обробці. Надання потрібної форми деталі може бути виконано як за допомогою швидкорізального інструменту, так і методом гарячого або холодного штампування. Також сталь 3 піддається витяжці.
В цілому характеристики цієї сталі є універсальними. Окремо варто сказати про зварюваність зазначеного матеріалу. Оскільки сталь 3 має відмінну зварюваність, то зварювання може бути виконано будь-яким відомим способом.
| Основні | |
|---|---|
| Виробник | Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча |
| Країна виробник | Україна |
| Вид за призначенням | Конструкційний |
| Вид за способом виготовлення | Гарячекатаний |
| Гарантійний термін | 12 міс |
| Довжина | 2500 мм |
| Матеріал листа | Сталь |
| Покриття | Без покриття |
| Стан виробу | Нове |
| Тип кромки | Про |
| Тип листа | Гладкий |
| Товщина | 2 мм |
| Ширина | 1250 мм |